Hizmetlerimiz | İzmir Koltuk Döşemeci

Hizmetlerimiz

İzmir Koltuk Döşemeci Olarak Verdiğimiz Hizmetler.

1 – Mobilya Cilası

Mobilya Cilası Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cila : İşlenmiş ve şekillendirilmiş ağaç veya mdf üzerine uygulanan boyama işlemidir.

Mobilyanıza cila işlemini nasıl uygulayoruz : Öncelikle cila işlemini uygulayacağımız mobilyaya hava püskürtme sistemli boya tabancası ile tinerle inceltilmiş Dolgu (Astar) uygulanır. Astar işlemi mesamet (gözenekler) kapanana kadar devam eder. Yaz aylarında ortalama 6 saat, Kış aylarında 12 saat kuruması beklenir ve zımpara ile tesfiye yapılır. Ardından mobliya üzerine uygulamak istediğmiz rengi yine boya
tabancası ile bütün yüzeye eşit miktarda yayılacak şekilde püskürtüyoruz. Bir kaç saat kurumaya alındıktan sonra selilüzik dolgu atılır. Dolgu işleminden sonra kuruması beklenir ve kuruma işlemi tamamlanınca pürüz zımparası ile pürüzlü kısımlar alınır. Son olarak  isteğe göre mat, ipekmat yada parlak vernik uygulanarak işlem sonlandırılır. İzmir’de mobilya cilası bizim işimiz.

2 – Koltuk Döşeme.

Koltuk Döşeme Nedir? Nasıl Yapılır?

İşlenmiş ve şekillendirilmiş ağaç iskeleti önce tabana yayılmış yaylı lastik kolonlara gergi yapılır. Ardından oturak kol ve sırt kısımlarına beyazlama yani süngerleme işlemi yapılır ve elde bulunan iskelete uygun kumaş kalıpları çıkartılır. Kumaşların renk ve model seçimi esnasında mobilyanın kullanılacağı yer ve yılın moda renklerine azami dikkat edilmelidir. Uyumsuz renk ve modelde olan mobilyalar yaşam alanını doğrudan etkilediği yaptığımız araştırmalar sonucunda vardığımız bir kanıdır. Doğru kumaş seçimi yapıldıktan sonra kumaşlar dikilerek mobilya iskeleti üzerine giydirilerek zımba tabancası ile çakılarak sabitlenir. İşimiz konusunda yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar neticesinde İzmir’de koltuk döşemede lider olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

İzmir Koltuk Döşemeci Hakkımızda daha fala bilgi almak için tıklayın.

Hizmet Bölgelerimiz –